Kadınlar ve Erkekler Bedenlerini Nasıl Koruyor?

40 yaşının üstünde çoğu erkek bedenleriyle ilgilenmeyi bırakmış oluyor. Çoğunun duruşları bozulmuş, hemen hepsinde bel boyun fıtığı ya da düzleşmesi gibi sorunlar var, kilo almış ve karın çevresi genişlemiş oluyor ancak buna rağmen, bir adım atmıyor çoğu erkek.

Kadınlar ise bedenlerini korumak istiyor, hiç birşey yapmasa bile yapması gerektiğini düşünüyor. Toplumsal kodlamamızdandır belki; kadın bakımlı olmalıdır diye düşünülür, kıyafetine özenmeli, modaya uygun giyinmeli, cazibesini korumalı, saçı, eli yüzü tırnağı bakımlı olmalı şeklinde toplumsal yargılarımız var.

Türk kadını olarak elbette Avrupa kadınlarından üst bir noktaya koyuyoruz kendimizi, belki biraz daha büyük beden olabiliriz, ama kesinlikle daha bakımlıyız, saçlarımız için düzenli kuaföre gideriz, küçük dokunuşlarla yüzümüzde hoşumuza giden alanları vurgularız, aklımızdaki güzel kadın imajına göre giyiniriz, evli de olsak, ilişkimiz de olsa güzel giyiniriz, bakımlı olmak, havalı olmak her zaman dikkat çekici olmayı topluma saygımızın bir gereği olarak görürüz. Bir yandan, içinde bulunduğumuz topluluktaki diğer kadınlardan daha güzel, daha alımlı olmayı da istediğimiz az da olsa doğrudur 🙂

Yaz iyice yaklaştı, tiril tiril yazlık kıyafetlerimizi giyeceğiz, kadın olmanın avantajı bu! rengarenk kıyafetlerin hepsi bizim için üretilmiş, kendimizi nasıl güzel hissedersek onu giyeceğiz. Aynaya baktığımızda kendimizi güzel hissetmek çok önemli.


Elbette kıyafetle, makyajla olmuyor sadece; kadın olmak demek kadınsı vücut hatları demek, genç kızlıktaki kadar kolay olmasa da formumuzu korumak bizim için önemli, ah bir de yılların etkisi olmasa! Yıllar geçtikçe sıkılık hissi kayboluyor, o sevdiğimiz kıvrımların yerini geometrik şekiller almaya başlıyor. Herşey de aleyhimize değil canım, yaş almanın kadına getirdiği olgunluk, o havanın da ayrı bir çekiciliği, güzelliği var. Üstelik yaşlanma etkileriyle baş etmek için çaresiz de değiliz. biliyor musunuz aslında bir kadının bedenini güzel gösteren şey, sahip olduğu kasları. Kadın ve kas kavramı sanki birbirine düşmanmış gibi görünse de öyle değil, sonuçta kadın erkek farketmez, bu bir insan bedeni ve kaslarıyla hayatta kalıyor. Yani kastettiğim erkeksi bir kas yapısı değil, yuvarlak ve biçimli kalçalar da kaslar sayesinde oluyor, sıkı bacaklar da, ince bel ve sıkı bir karın da kaslarla mümkün.


Kas egzersizleriyle vücudumuzu hem ince, hem de sıkı bir forma sokuyoruz, giydiğimiz yakışıyor, kendimizi iyi hissediyoruz. Dikkatimi çeken menopoz öncesi yağlarımız kalça ve bacaklarda toplanırken, menopoz sonrası karın yağlarımız da başımıza bela olmaya başlıyor, bilimsel açıklaması değişen hormon seviyeleri olmalı.


Sağlıklı beslenip mümkün olduğunca ince olsak da başımızda başka bir sorun daha var, çilemiz bitmiyor 🙂 Türk kadını olmanın hakkını vermek oldukça meşakkatli. Bu sefer de selülit görüntüsü o devasa kraterler, portakal kabuğu gibi pütürlü tenimizle uğraşmak da gerekiyor. Kaslarımızı koruyarak kıvrımlarımızı korusak da, temelde bir dolaşım problemi olan selülitle uğraşmak için denemediğimiz tarif kalmamış oluyor. Aslında onun için de çok etkili bir yöntem var; Madero terapi diye Latinlerin bulduğu bir masaj yöntemi var. Ağaç ekipmanlarla bir terapist tarafından uygulanıyor, uygulama bölgesindeki kan dolaşımını arttırıp, deri altında birikmiş ödemi de lenf kanallarından dışarı atıyor. Yağ hücrelerinin çapının küçülmesi, ödemin atılmış olması zaten metro ölçüsünde bi küçülme getiriyor, bu madero terapi uygulaması ile ayrıca selülit görüntüsü, pütürlü yapı da yok oluyor. Daha önce G5 diye bir makineyle aldığımız sonuçtan da çok daha etkili ve kalıcı etki yapıyor.

İşte şimdi yaz tatiline çıkmaya hazırız 🙂 Hiç bir kadın plajda giydiği mayosunun altından selülitlerinin görünmesini istemez, ilk başta kendine saygısından, elbette çevresine de düzgün ve sağlıklı bir imaj vermek ister.

İşte yapacağımız şey belli; sıkı ve ince bir vücut için kas egzersizleri ve cildimizi güzelleştirmek için de Madero terapi. Tatile çıkmadan önce mutlaka madero terapinizi yaptırın, bana sonra teşekkür edersiniz, o yazlık tiril tiril elbiselerin içinde kendinizi iyi hissederken beni de hatırlarsınız belki. Hepinize iyi tatiller şimdiden…

Özlem

HEMEN ARA