Dünyanın en kıymetli beli.. Sizin Beliniz!

Bel ağrısı çektiğinizde, hayatınızın nasıl etkilendiğini hatırlayın, hareketsizlik, ofis yaşamı, genişleyen bel çevreniz, bel düzleşmesini ve hemen arkasından bel fıtığını getirecektir.

Beliniz sağlıklı çalışmadan o tüm gün koşturmacalı, uzun saatler çalışmalı işlerinizi nasıl yapacağınızı düşünün. Belki şu anda bu durumu yaşıyorsunuz bile. 

Bel fıtığı toplumlarda çok yaygın, çünkü hemen herkes aslında aynı şekilde yaşıyor şehirde, her 10 kişiden 7’sinde bel düzleşmesi, bel fıtığı gibi omurga problemi var. Bel fıtığından kurtulmak için manuel terapi uygulaması çok faydalı olacaktır, bunun yanında akut durumun çözülmesi, mobilizasyonun olumlu sonuç vermesi, bu durumun tekrarlamayacağı anlamına gelmez. Bedeninizi orijinal haline döndürmeniz gerekir, sanki yıllar, kötü beslenme hiç olmamış gibi.. Şehirde yaşayan insan, 30-70 yaş arasında yılda ortalama 230 gram kas kaybeder, omurgayı saran kasların zayıflaması da bel fıtığı- boyun fıtığı gibi olumsuz sonuçlara zemin hazırlar. Aslında bütün bunlar, çözümü de söylüyor bize; kaslarınızı güçlendirirseniz, aldığınız manuel terapi seanslarını tekrarlamak zorunda kalmazsınız. Kaslarınızı güvenle güçlendirmek omurganızı saracak destekleyecek ve disklerinizi olması gereken yere hapsedecektir. 

Bel kaslarını güçlendirmek için yapılan egzersizler çok önemlidir, her kas grubunda olduğu gibi, bel kasları da bir dirence karşı koyarak güçlenir. Pros’Fit Fizyoterapisti eşliğinde kas egzersizleri yapmanın en büyük avantajı sakatlanma riski olmamasıdır, örneğin bel egzersizini low-back makinesinde yaptırıyorsa omurganızı kilitli pozisyona alan fizyoterapistiniz, disklerinizin fıtıkla sonuçlanacak bir hareket yapmasını engeller. Bel fıtığı olan üyelerimiz için de en güvenli yol kontrollü bel egzersizleridir.

Siz de biliyorsunuz ki, dünyadaki en kıymetli bel sizin beliniz, bizim için de her seansta, o üyenin beli, omurgası, kasları ve bağlarından daha önemli bir olgu yok, dolayısıyla sizinle aynı açıdayız ve size faydalı olacak uygulamaları çok iyi biliyoruz. 

HEMEN ARA